czwartek, 13 grudnia 2018

Wpadły mi w oko, czyli List do Świętego Mikołaja

To już ostatni dzwonek, by napisać list do Świętego Mikołaja. Siadłam więc do tego zadania i tak sobie myślę, że coraz trudniej ma ten Święty ze mną. W końcu jeśli coś naprawdę wpadło mi w oko, to przecież sobie kupiłam! Nawet wyczekiwany piąty tom Meekhanu już mam. :) Tylko tych kuponów z czasem na czytanie wciąż jeszcze do zakupionych książek nie dodają.. Poważne niedopatrzenie!Mimo pełnych półek w biblioteczce, wyszukałam kilka nowości, do których śmieją mi się oczy. Może któraś z nich trafi pod choinkę? :)

🎄🎄🎄

[okładki i opisy książek pochodzą ze stron wydawnictw, kliknięcie na grafiki przeniesie Was do źródeł :)]

W tym roku w moim liście pozycje kryminalne.

Robert Galbraith Zabójcza biel Wydawnictwo DolnośląskieO Wołaniu kukułki pisałam TU, najwyższa pora na kolejne śledztwa Cormorana Strike'a i wyprawę do Londynu.

"Widziałem, jak ktoś zabił dziecko.
Udusił je… obok konia”.

Billy, zdesperowany młody mężczyzna, przychodzi do agencji Cormorana Strike’a, by prosić o wyjaśnienie okoliczności zbrodni, którą widział w dzieciństwie.
Klient wyraźnie cierpi na zaburzenia psychiczne, lecz detektyw wyczuwa, że historia brzmi wiarygodnie. Gdy dopytuje o szczegóły, Billy w panice ucieka. Strike i Robin Ellacott – niegdyś asystentka detektywa, a obecnie jego wspólniczka – próbują dociec, co kryje się za historią Billy’ego. Śledztwo wiedzie bocznymi uliczkami Londynu ku zakamarkom brytyjskiego parlamentu oraz do ponurej wiejskiej rezydencji. Cormoran zmaga się nie tylko z zawiłym dochodzeniem, lecz także z problemami w życiu prywatnym.


Małgorzata Rogala Zapłata Czwarta Strona


Sporo dobrego czytałam o serii Małgorzaty Rogali, a że lubię poznawać cykle po kolei, wznowienie pierwszej części byłoby idealną pozycją, by sprawdzić, czy to moje klimaty.

W jednym z warszawskich klubów zostaje zamordowany syn adwokata. Sprawa może mieć związek ze śmiertelnym pobiciem sprzed ośmiu lat. Śledztwo staje się łamigłówką, której początek tkwi w przeszłości. Ktoś nie chciał, żeby prawda ujrzała światło dzienne i bardzo się postarał, żeby zatrzeć ślady zbrodni.

Czy nowe wydarzenia sprawią, że tajemnice sprzed lat wreszcie zostaną wyjaśnione? Jak starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk poradzą sobie z kolejnymi zbrodniami? I wreszcie –  czy policjantom emocjonalnie zaangażowanym w śledztwo uda się zachować zimną krew?

Nancy Springer Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza Poradnia K


Książka raczej dla młodszego czytelnika, ale siostra Sherlocka? Oczywiście, że muszę przeczytać! I jeszcze ta okładka! And London again! :)

Czy nastoletnia dziewczyna może zostać detektywem? Czy młodej pannie przystoi podróżować na rowerze i wałęsać się samotnie po ulicach wielkiego miasta, gdzie nietrudno wpaść w tarapaty? I wszystko to w scenerii XIX-wiecznego Londynu! Taką nastolatką jest Enola Holmes – młodsza siostra słynnego Sherlocka.

W dniu czternastych urodzin Enoli znika jej matka. Wbrew decyzji braci, Sherlocka i Mycrofta, na których spada obowiązek zaopiekowania się młodszą siostrą i którzy chcieliby zatrzymać ją na pensji z internatem, dziewczyna ucieka do Londynu, by odszukać matkę.

🎅🎅🎅

Mój list do Mikołaja jest jak widać krótki. A co znalazłoby się w Waszym?

11 komentarzy:

 1. W moim też głównie pojawiłaby się prośba o kupony z czasem :)
  Za Galbraighta nadal się nie zabrałam...
  Szczerze mówiąc to też mam większość książek, które chciałam mieć :) Mnie żaden święty książek nie przynosi, więc nie robię listu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, czy się kiedyś doczekamy tych kuponów ;-)

   Usuń
  2. Wiesz, mam wrażenie że nie, ale co nam szkodzi pomarzyć :)

   Usuń
 2. Mój Świety, z tego co podejrzała, przyniesie nowego Simmonsa🤗

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie podglądać Świętego, bo jeszcze nie przyniesie prezentów! ;-) :D

   Usuń
 3. Moja lista też jest kryminalna, ale stworzona z literatury faktu. Ciekawa jestem, co Mikołaj z niej wybierze. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna lista, taka kryminalna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wegnera kupiłam mężowi, Galbraitha dostałam do recenzji, Enola mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Wegnera sama zamówiłam przedpremierowo, Enolę dziś. A na Cormorana poczekam jeszcze. ;-)

   Usuń