sobota, 12 sierpnia 2017

Wpadły mi w oko - nowości i zapowiedzi sierpnia

Wbrew pozorom letni okres wcale nie jest czasem przestoju, jeśli chodzi o nowości książkowe. Wśród sierpniowych zapowiedzi znalazło się kilka tytułów, na które czekam.

[okładki i opisy książek pochodzą ze stron wydawnictw, kliknięcie na grafiki przeniesie Was do źródeł]

Tym razem zaczynam listę zachciewajek od literatury

Dziecięcej

Rafał Skarżycki, Tomasz Lew Leśniak Hej Jędrek! Szukasz guza? Nasza Księgarnia
16.08.2017
Osobiście znam kilkoro młodszych i starszych czytelników, którzy z niecierpliwością czekają na dalsze przygody Jędrka i jego przyjaciół - Grubego, Witka i Karoli. Jeśli jeszcze ich nie znacie, a macie dziesięciolatka, który będzie pretekstem do kupienia tej serii - nie wahajcie się! 

Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę?
Jędrek to koleś, z którym nie grozi wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności!

Jeżeli wydaje się wam, że ludzie chętnie przyjmują pomoc, to jesteście w błędzie. Wcale tak nie jest. Zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc w odchudzaniu. Nie wspominając o włączaniu się w rozwiązywanie zagadek kryminalnych. A przecież Jędrek ma w tej kwestii spore doświadczenie! Dlatego mimo wszystko nie odpuszcza. Sami się przekonajcie, czy słusznie!


Tui T. Sutherland Skrzydła ognia. Mroczny sekret Wydawnictwo Mag
16.08.2017Tego cyklu nie czytałam, ale moja Siostrzenica od dawna czeka na tę czwartą część.

Coś niedobrego kryje się w mrokach…

Tajemnicze Nocoskrzydłe wszystko ukrywają, począwszy od własnego domu i królowej, a skończywszy na wyborze sojuszniczki w wojnie. Teraz porwały własne smoczę przeznaczenia. Gwiezdny Lotnik jest podekscytowany i przerażony perspektywą poznania swojego plemienia.

Nocoskrzydłe porwały także kilkanaście niewinnych Deszczoskrzydłych i Gwiezdny Lotnik postanowił sobie, że przekona plemię, aby je wypuściło. Niestety Królestwo Nocy jest nieszczęsną krainą pełną sekretów znacznie straszliwszych, niż można by podejrzewać, i wszystkie zwoje Pyrrii nie zdołałyby teraz pomóc Gwiezdnemu Lotnikowi. Losy dwóch królestw spoczywają w jego łapach, a pozostałe smoczęta znajdują się zbyt daleko, żeby mu pomóc. Gwiezdny Lotnik będzie musiał odnaleźć w sobie odwagę… I to zanim będzie za późno.


Fantastycznie

Neil Gaiman Księga cmentarna Wydawnictwo Mag
02.08.2017


Księgę cmentarną czytałam jakiś czas temu (notka) - mam e-booka, ale to wydanie, z TAKĄ okładką, muszę mieć na półce!

Kiedy małemu dziecku udaje się uciec przed mordercą zamierzającym zabić całą rodzinę, kto mógłby przypuszczać, że schronienia udzieli mu miejscowy cmentarz? Wychowany przez zamieszkujące go duchy, zjawy i widma, Nik musi uczyć się życia od umarłych. Ale wciąż grozi mu niebezpieczeństwo, bo morderca nie ustaje w wysiłkach, żeby dokończyć swoje zadanie...


Mariusz Sergiusz Przybyłek Orzeł biały 2 Rebis
29.08.2017Pierwsza część jest moim wyrzutem sumienia na półce (wśród wielu innych), a tu już za moment vol. 2...

Polacy bez strachu stawiają czoło otaczającej ich zieleninie… to jest, pardon, orkom. Woje elitarnego batalionu „Orzeł Biały”, na których Swaróg bez wątpienia patrzy życzliwym okiem, liżą rany po brawurowej akcji za zachodnią granicą. Tymczasem starzy rodacy zaczynają się burzyć i zazdroszcząc orkom nieśmiertelności, tworzą ruch Zielona Przyszłość. Perun poprzestawiał im klepki? Być może, ale i tak chcą wziąć N-Gen i zmutować! Wie o tym król, wiedzą naukowcy Twierdzy, dowiaduje się major Orłowski.

A gdyby ktoś pytał o wschodnich Engelsów, odpowiemy, że siedzą cicho, piją spiryt, pogryzają pogandogi i są Świętowidowi ducha winni. Zawsze tak było i żadna zmiana tu nie nastąpiła. Żadna. Natomiast zmienia się coś w pałacowych laboratoriach, gdzie leży zewłok Überwundera Roberta Schmidta. No bo powiedzcie sami, czy martwy Engels może, tak jakoś przypadkiem, wypowiedzieć zsiniałymi usty słowo… „Aaapokalipsa”?


Kryminalnie

Tetsuya Honda Przeczucie Znak
14.08.2017


Kryminał z Japonii? - o tak! To będzie coś innego.

Komisarz Reiko czuła, że to szczególna sprawa. Tym bardziej że do śledztwa dołączył Katsumata. Jakże on jej nienawidził. Nie dość, że kobieta, to jeszcze młoda i piękna. I te jej przeczucia. Bardziej widział ją w roli gejszy niż komisarza w tokijskiej policji.
Teraz muszą pracować razem. A Reiko coraz częściej ma przeczucie, że tym razem stawką jest nie tylko odnalezienie mordercy, ale i jej przyszłość.

Przeczucie to pierwsza część cyklu o młodej komisarz Reiko Himekawie. W samej tylko Japonii sprzedało się ponad 4 miliony egzemplarzy serii. Stała się ona podstawą dwóch seriali, filmu telewizyjnego i kinowego hitu.


Jørn Lier Horst Felicia zaginęła Smak Słowa
16.08.2017Drugi chronologicznie tom serii Horsta o komisarzu Wisitingu, o pierwszej części pisałam tutaj, a przeczytałam wszystkie siedem tomów, wydanych w Polsce. Chyba oczywiste, że chcę więcej? ;-)

Już 1327 osób uznano w Norwegii za zaginione. W Polsce każdego roku ginie 17–20 tysięcy osób. 2 tysiące z nich nigdy nie zostają odnalezione. Za każdym zniknięciem kryje się tajemnica. „Felicia zaginęła”opowiada jedną z takich historii. I choć jest to literacka fikcja, „nieprawdziwe byłoby stwierdzenie, że wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest przypadkowe” –przyznaje sam Horst. W „Felicii...” komisarz William Wisting otwiera dawną sprawę niewyjaśnionego zaginięcia. W tym samym czasie zostaje znalezione ciało anonimowej kobiety.  Dwie sprawy tylko pozornie nic ze sobą nie łączy. Wisting przeczuwa jednak, że to powiązanie istnieje. Najdrobniejsze, błahe szczegóły mogą mieć kluczowe znaczenie dla śledztwa, w którego wir autor wciąga czytelnika.

***

6 pozycji to nie tak dużo, ale przeglądając zapowiedzi wynotowałam sobie już 10 tytułów na wrzesień. A co się będzie działo w październiku! Dobrze, że na Kindlu jeszcze dużo miejsca... ;-)

10 komentarzy:

 1. Gaiman, Honda i Horst brzmią bardzo dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi rzadko jakaś nowość wpada w oko, ale co muszę powiedzieć, to niewątpliwie to, że Wydawnictwo MAG przerasta samo siebie, wydając tak pięknego Gaimana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładki autorstwa Dark Crayona to mistrzostwo. Uwielbiam!

   Usuń
 3. Ufff... nie ma tu nic must have dla mnie, więc oddycham z ulgą, że do mojej listy nic nie dopiszę, bo czasem coś przeoczę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi, hi! Bardzo dobrze Cię rozumiem :D Mam to samo, gdy zaglądam na posty innych z nowościami, bądź stosikami.

   Usuń
 4. Dwie ostatnie książki są zdecydowanie dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń