niedziela, 4 czerwca 2017

To był maj...


Ale to był maj! Pierwsza Komunia Młodszego, matura Najstarszej, wyjazd do Warszawy na targi książki, o zwykłych codziennych zawirowaniach domowo-pracowych nie wspominając! Nic dziwnego, że tylko sześć przeczytanych książek... Ale za to były radosne spotkania rodzinne, pogaduszki ze znajomymi blogerami (o dziwo wcale nie o blogach!) i autorami (nie tylko o książkach).


Przeczytane: 6
Papierowe: 5
Ebooki: 1

Polskie: 4
Zagraniczne: 2 (norweska i brytyjska)


Agnieszka Krawczyk Siostry (Czary codzienności t.1)
Agnieszka Krawczyk Przyjaciele i rywale (Czary codzienności t.2)
Anne B. Ragde Ziemia kłamstw  (Saga rodziny Neshov t.1)
Erin Kelly Broadchurch
Joanna Szwechłowicz Siła wyższaZnakomita Ziemia kłamstw Anne B. Ragde to pierwsza część norweskiej sagi o braciach Neshov. Niesamowite jak autorka potrafi zauroczyć czytelnika opowieścią o bardzo zwyczajnych sprawach, zajęciach, emocjach. W czerwcu obowiązkowa lektura to Raki pustelniki - druga część historii z północy Europy - ja już czytam!

Z majówką idealnie korespondowały Czary codzienności Agnieszki Krawczyk, dwie pierwsze części już za mną, Słoneczna przystań zaplanowana na czerwiec.

Mój majowy apetyt na kryminały zaspokoiły Broadchurch i Siła wyższa, bardzo współczesne odkrywanie brzydkich sekretów małego miasteczka i pobyt incognito w Krynicy w małym, rodzinnym pensjonacie, by wyjaśnić zniknięcie pewnego proboszcza z Poznania.

Z Młodszym, śladami Najstarszej, odwiedzaliśmy sympatyczne czarownice, mimo, że samodzielne czytanie staje się coraz bardziej atrakcyjne, wieczorne poczytajki z mamą wciąż na topie. ;-)

A jak było na Warszawskich Targach Książki? Jak zwykle bardzo tłoczno! :-)

W sobotę tuż po godzinie 10 było tak:


Ale pół godziny później:


Zaś po 11 trudno było zrobić zdjęcie ;-)

Kolejka po autograf, ale nie pamiętam do kogo. Możliwe, że do Katarzyny Bondy. Nie do Mroza..
Do Mroza była dłuższa 😵

Po raz kolejny byłam bardzo zadowolona, że zabrałam moją młodzież na targi w piątek, nie w sobotę.
Bardzo żałowaliśmy, że w tym roku płyta stadionowa była niedostępna. Naprawdę szkoda!Piątkową wizytę na szczytach udało nam się przetrwać w sumie bez problemu, poruszaliśmy się po tej części stadionu, której nie zaszczycili panowie prezydenci. Oznaczało to jednak, że na niektóre stoiska, te położone w okolicach Kanapy Literackiej i Gościa Honorowego w piątek w ogóle nie dotarliśmy.

Rozmowa z Emilią Dziubak - autorką niezwykłych ilustracji.


Uderzeniowa dawka GaimanaPiątkowe zakupy Młodszego:


W sobotę, z naniesionymi na mapkę notatkami kto, gdzie i o której, przewędrowałam wokół stadionu niezliczoną ilość kilometrów - idąc zwykle w przeciwnym kierunku niż należało ;-)

Mimo tłumów i mojego zakręcenia orientacyjno - przestrzennego, udało mi się dojść tam gdzie chciałam, spotkać się z tymi, których wypatrywałam i zdobyć zaplanowane autografy :)

Katarzyna Puzyńska i Charlotte Link opowiadają o kryminalnych inspiracjach. 


Jarosław Grzędowicz podpisuje Hel3.Stoisko Wydawnictwa Czarna OwcaBardzo miło było zamienić parę słów ze znajomymi oraz poznać w realu osoby znane dotąd wyłącznie wirtualnie. Dziękuję za sympatyczne spotkania (nawet te króciutkie!) Andrzejowi (Biblioteka Kruka Fantastyczna), Wioli (Subiektywnie o książkach), Zuzi (Książki Sardegny), Patrykowi (Moje Bestsellery), Tomkowi (Nowalijki), Karolinie (Tanayah czyta), Paulinie (Miasto Książek), Przemkowi (3telnik), Magdzie (Maniaczytania).

Do podpisania wiozłam niewiele książek - Czereśnie Magdy Witkiewicz i Słoneczną przystań Agnieszki Krawczyk. Na targach dokonaliśmy zakupów kontrolowanych (i zaplanowanych do podpisania) Hel3 Jarosława Grzędowicza, Królewska Talia Marcina Mortki i Zakładnik Przemysława Borkowskiego.


Wszystkie książki Marty Kisiel mam już podpisane i opieczętowane, trzeba było wymyślić co podsunąć Ałtorce to popisania na różowo. Zobaczcie jak ślicznie wyszło:

Science Fiction Nr 78 Kwiecień 2012
I jeszcze jeden nietypowy autograf - tłumaczki i ambasadorki powieści, na ostatnim dostępnym w dzień targowy, egzemplarzu Nocnego Czuwania Sary Moss od Czwartej Strony.


Jak widać plan autografowy zrealizowany z nawiązką. Żałowałam tylko, że nie zdecydowałam się na zabranie ze sobą Pamięci wszystkich słów. Od jej premiery minęły już dwa lata i zdobycie podpisu Roberta M. Wegnera było jak najbardziej osiągalne. Pewnie po wydaniu kolejnego Meekhanu trzeba będzie swoje odczekać...Ukoronowaniem targowej soboty były późno popołudniowe rozmowy z Anią i Andrzejem nad orzeźwiającymi pysznościami. Bardzo Wam dziękuję za ten czas, nie sądziłam, że przyczyni się on do reanimacji Biblioteki ;-) Koniecznie powinniśmy to powtórzyć!

Zdobycze targowe w całej krasie:
6 komentarzy:

 1. Ładny ten różowy atrament u Marty, c'nie ;)
  A Gaiman wygląda pięknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uroczy :)
   To wydanie książek Gaimana skradło me serce.

   Usuń
 2. Ależ miałaś maj, przyznaję mocny!
  Targi owocne pod wieloma względami, autografy coraz minimalniej zdobywane u "starych wyjadaczy"...
  Owocnego we wrażenia czerwca! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czerwcu dużo pracy, wyjazdy (np wycieczka Młodszego) i oczekiwanie na wyniki matury.
   Zatem Twe życzenia się spełnią :)

   Usuń
 3. To u Ciebie również komunia? No proszę, jak się zbiegło! Tyle że mnie to uniemożliwiło wyjazd na targi :)
  Powiem Ci jeszcze, że ja też podsuwam Marcie do podpisu coraz dziwniejsze rzeczy. Książki już mam podpisane, w zeszycie na autografy mam już chyba dwa wpisy, to ostatnio dałam tomik opowiadań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas komunia była e 7 maja, więc miałam czas na wyjazd do Warszawy.
   Ja też mam jeszcze w odwodzie antologie z opowiadaniami Marty, ale grube i nie chciało mi się wieźć do Warszawy.

   Usuń